Материнська любов – безумовна та абсолютна. Вона огортає теплом і оберігає від негараздів. А що на рахунок батьківської? Чому татова турбота та участь важливі для повноцінного розвитку дитини не менше, а іноді й більше, ніж мамині? Хочемо ми цього чи ні, але діти залишаються головними цензорами батьків. Вони зчитують моделі поведінки, аналізують сімейні відносини. Надалі з цих пазлів формується їх власний погляд на світ.
"Тато може, тато може, все, що завгодно … Тільки мамою, тільки мамою не може бути …", – співається в дитячій пісні. І, в цьому таїться ключ до рольової моделі сім’ї. Кожен з батьків несе окрему функцію у вихованні дитини. І, якщо, на думку психологів, мама транслює безумовне прийняття і любов, то батько готує дітей до життєвих ситуацій, та завжди знаходиться на відстані витягнутої руки, щоб дитина відчувала захист і не пасувала перед ударами долі. Але нюанси в вихованні синів і дочок з боку батька все ж є.
Візьмемо синів. Подумайте тільки: спочатку хлопчик потрапляє під контроль вихователів дитячих садків, а потім йде до школи, де жінки складають 90% вчителів. Дитина постійно оточена жінками, їй не вистачає чоловічої освіти. Але ж існують речі, які батько, безумовно, буде робити краще.
Американський психолог і автор книг по батьківству Джо Келлі, після народження своїх дочок-близнючок написав, що його життя розділилося на до і після. Він став відстежувати свою поведінку, стежив за тим, що і як говорить і чи не суперечить сам собі. «Ви можете сказати дочці, що вона може бути ким завгодно, – каже Келлі.- Але якщо ви потім розвернетеся і візьмете Playboy, то ваші дії прозвучать голосніше за слова”. Психолог упевнений, що батькам дітей обох статей варто уникати у висловлюваннях і поведінці подвійних стандартів. Це руйнує почуття справедливості та довіри до світу, заважає формуванню цінностей. При цьому для дівчаток особливо важливо, щоб батько залишався гарантом їхнього захисту і був залучений в їхнє дорослішання. Так, наприклад, дослідження показали, що дівчатка з залученими батьками, емоційно і фізично здоровіші, розкуті та різнобічно розвинені.