Дощовий день може здатися таким самим нескінченним, як подорож Ноя в Ковчезі, тому що повний енергії малюк змушений довгий час залишатися в замкнутому просторі. Похмурий день може
пригнічувати і дорослих, і дітей, а справитися з поганим настроєм вдається не легко. Щоб не залежати від негоди, холодної погоди, дитина повинна бути в хорошій фізичній та психічній формі. І в цьому можуть допомогти ігри, захоплюючі вправи на уяву, опис яких дається у цій статті.
Якщо є можливість, запросіть до себе друзів, але не забувайте, що розважитися можна і своєю сім'єю, займаючись справами набагато кориснішими та приємнішими, ніж нескінченне сидіння перед телевізором. Пам'ятайте також, що, незважаючи на холод та вогкість за вікном, необхідно провести хоча б кілька хвилин на свіжому повітрі. Коли після дощу з'явиться сонце, пошукайте веселку на небі.
Пропонуємо декілька ігор, які можна використати для гри вдома:
Вибери вбрання
Дощовий день — дуже вдалий час для того, щоб вбиратись. У цьому випадку непогано мати під рукою коробку або мішок зі старим одягом. Нехай дитина спробує пройтися по кімнаті в маминих туфлях на високих підборах (навіть хлопчаки отримують від цього велике задоволення) або у величезних татових черевиках, підклавши в них устілки; а ще цікаво таємниче закутатися в шаль або з важливим виглядом одягнути "ковбойський" капелюх; дуже приємно станцювати в накидці, зробленій зі спідниці, простирадла або рушника. Дівчата люблять приміряти мамині прикраси, фарбувати нігті та трошки скористатися маминою косметикою.
Запропонуйте малюкові зобразити якогось забавного персонажа, підібравши відповідний костюм. Порадьте йому постати у вигляді супермена в плащі, ковбоя в строкатій шовковій хустці та чоботях, зобразити прибульця в шоломі з іншої планети. Дитина гратиме роль, а ви вгадуватимете, хто це перед вами.
Пошуки скарбів
Діти завжди із задоволенням щось ховають і шукають, тому пограйте зі своїм малюком у хованки або в пошуки скарбу, використовуючи іграшки або предмети домашнього вжитку. Корисно включити до гри елементи навчання.
Якщо ваша дитина вчить алфавіт, то напишіть якусь букву на кількох клаптиках паперу. Нехай малюк вийде з кімнати, поки ви їх ховаєте (тільки не намагайтеся заховати надто далеко, щоб не розчаровувати його). Покличте дитину назад та урочисто оголосіть: "У цій кімнаті у схованках зберігаються шість літер „Т". Подивимося, чи швидко ти їх знайдеш". Якщо малюкові важко, підказуйте, кажучи "гаряче", коли він наближається до захованого предмета, і "холодно", коли видаляється.
Для старшої дитини напишіть на папері літери, з яких складається його ім'я або нове слово, і виріжте їх, як для ребуса. Знайшовши літери, дитина повинна зібрати їх в одне слово (за вашою допомогою, якщо необхідно), і нехай це стане частиною гри.
Найстарші діти можуть зайнятися пошуками шести предметів, у назві яких є дві голосні літери (книга, мило, сумка, щітка, лампа, окуляри), десять предметів на літеру "Т" або шукати речі зі списку, складеного вами.
Намагайтеся зробити так, щоб у різних варіантах гри назви предметів повторювалися.
Що пропало?
Покладіть на піднос п'ять предметів, наприклад: ключ, м'ячик, ложку, кубик та крейду. Нехай дитина уважно подивиться на ці предмети та назве кожен із них. Потім заплющить очі, а ви в цей час ховаєте один із предметів у кишеню. Знову подивившись на тацю, малюк має визначити, чого не вистачає. Щоб було цікавіше, поступово додавайте на тацю нові речі, і коли дитина освоїть гру, почніть прибирати відразу по кілька предметів. Зазвичай у цьому занятті із задоволенням беруть участь усі члени сім'ї.
Для різноманітності можна зав'язати малюкові очі, щоб він, обмацавши, визначив, що лежить на таці, а що зникло.
Сховайте предмет, який ви взяли з підносу, десь у кімнаті і пограйте в "гаряче-холодно" (говорячи "гаряче", коли дитина наближається до предмета, і "холодно", коли віддаляється); продовжуйте гру, доки він не знайде його.
Маленька хатка
Ні для кого не секрет, що діти люблять створювати свій куточок у будинку. Іноді він знаходиться у зовсім непередбачуваному місці, наприклад, під столом. Можна напроситися в гості та розглядати разом картинки у книзі, освітлюючи ліхтариком. Або дозволити дитині проявити всю свою гостинність і пригостити маму «понарошковим» чаєм.
Якщо ж у малюка поки немає такого містечка, настав час його зробити за допомогою покривал. Це також може бути казковий притулок або вхід до іншого виміру. Все залежить від фантазії та віку дитини.
Малювання
Це заняття багатьом малюкам набридло, але його завжди можна урізноманітнити: помалювати на шматку старих шпалер, зробити малюнок не пензликом, а пальцями чи навіть долоньками. Можна все прикрасити блискітками або навіть звичайними крупами або різнокольоровими макаронами.
Кулінарні шедеври
Майже всі діти люблять господарювати на кухні. Зрозуміло, що складні страви вони не приготують, але своїми маленькими пальчиками цілком здатні почистити яйця, щось зліпити з тіста або змішати інгредієнти для салату. Ну і нехай трохи насмітять. Прибирати також можна разом і не менш весело!
Ляльковий театр
Якщо через погану погоду прогулянка чи похід у цікаве місце скасовується, його завжди можна влаштувати вдома. За допомогою покривала та улюблених іграшок можна організувати справжній ляльковий театр. Казку для цього використати будь-яку або навіть придумати свою.