Тривале перебування в укриттях, віддаленість від сім’ї та друзів і від’їзд з дому – все це може сприяти до появи стресу у дітей.
Ось деякі вправи, рекомендовані для зняття стресу:
- Доброго ранку, носик, доброго ранку щічки, доброго ранку вушка, доброго ранку шийка, доброго ранку плечики і т.д. — торкаємося різних частин тіла, промовляючи слова (можливо, цілуючи). Треба пройтися по всьому тілу.
- Лінивий кіт. Уявіть, що ви лінивий кіт, який щойно прокинувся після приємного довгого сну. Широко позіхніть.Помурчіть, як кіт: “мяу-мяу”. Тепер витягніть руки, ноги та спину – і потягніться повільно, як кіт. Розслабтеся.
- Ліпка. Розминати тіло, як тісто, чи пластилін.
- Колобок. Спочатку "засипати" муки — пройтись легкими рухами по всьому тілу, потім,"налити" води — рухи, що гладять. Ліпимо тісто, а потім робимо колобок — дитина сидить, обійнявши себе руками. А ми її обіймаємо за спинку. Розкриваємо руки — колобок "випікся".
- Поцілунки. Квадратный, трикутний, овальний — цілувати лобик чи щічку багатьма поцілунками так, щоб їх послідовність утворила форму.
- Черепаха. Уявіть, що ви черепаха, яка йде на повільну, розслаблену прогулянку. Уявіть, ніби раптово почався дощ. Щільно згорніться в калачик під панциром десь на десять секунд. Уявіть, що знову вийшло сонце, тому можна вилазити з панцира та продовжити розслаблену прогулянку.Повторіть кілька разів. Переконайтеся, що завершуєте вправу прогулянкою, щоби ваше тіло розслабилося.
- Якого кольору поцілунок (є прекрасна книга "якого кольору поцілунок). Наприклад, я тебе зараз цілую жовтим поцілунком, малиновим, райдужним в т.д.
- Люлечка. Сісти за дитиною, обіймаючи її за спинку, можна погойдатися
- Обійманці. Обійми мене, сильніше, ніж я.
- Кенгуру. Дитина сідає животик к нашому животику і міцно обіймає.
- Килимок. Простукати себе, все тіло, мов килимок.
- Орангутан. Стукати із криком "ЯЯЯЯЯ" себе по грудній клітині, мов мавпа.
- Торкатися один одного "різними доторками" — як зайчик, як змія, як лисиця хвостиком
- Сніговик. "Ліпимо" із тіла дитини сніговика. Просимо напружити всі м'язи, наче він змерз. А потім "гріємо сонечком" — а зараз вийшло сонечко в сніговик тане. І дитина розслабляється.
- Очищення. Сонечко чи вода проходить (із нашими торканнями) по тілу зверху донизу — і змиває, освітлює все, що напружує, лякає, заважає.
- Малювати на животику, спині різні букви чи прості форми, а дитина має вгадати, що це.
- Будиночок. Ти Будиночок — це у тебе підлога, (ніжки) стіни (проходимо по всьому тілу доторками), дах — голівка. Ти в домику. (Можна покласти руку на серце).
- Квітка чи дерево. Запитати у дитини, ким вона хоче бути, якої квіткою, чи деревом. Торкнутися стоп — (в тебе дуже міцне коріння, воно із землі бере все, що потрібно для життя і міцно тримає тебе.). Торкнутися боків (У тебе такий стрункий сильний міцний гнучкий стовбур. Він може зігнутися, може схилитися, але він ніколи не зломається. Він витримає всі вітри та урагани). Торкнутися голівки — (а це твоя крона — красива, ніжна, соковита, сильна). Ти — дерево Життя.